• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Këshilla, Lajme

Zbulohet sekreti, ja pse japonezët janë kaq elegantë

Pjesa më e madhe e njerëzve mendojnë se japonezët janë shumë elegantë dhe në fakt ata janë. Por cili është sekreti i tyre? Padyshim që arsyet janë të shumta, një nga më të rendësishmet është ushqimi. Kohë më para të haje peshk nuk ishte njësoj për të gjithë. Vetëm njerëzit e pasur mund të hanin peshk, pasi ai shumë ishte i kushtueshëm. Shumica e njerëzve mundohen të hanë oriz, perime por japonezët hanë shumë edhe peshkun. Vihet re në restorantet e japonisë që porcionet e ushqimit janë shumë të vogla. Përshembull: Subway ofron një sanduiç 15 cm si racion standard./revistawho.com