• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Lajme, Teknologji

Zbulohet planeti i radhës, në të mund të jetohet

Së fundmi është zbuluar një tjetër planet i cili është 16 vite dritë larg Tokës. Projekti ‘Dharma’ ka publikuar të dhënat e reja dhe planeti është emërtuar si ‘Vulcan’. Për të gjithë adhuruesit e ‘Star Trek’ , ky emër është përdorur edhe në disa nga seritë e suksesit botëror, madje planeti real ngjason shumë me të sapo zbuluarin. Shkencëtaret besojnë se shumë shpejt do të arrihet edhe të jetohet në planetin në fjalë edhe pse është 2 herë më i madh se Toka./revistawho.com