• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Zbardhet dëshmia, para vrasjes gruaja e gardistit kërkoi ndihmë nga shteti

Krimi në familje ka goditur sërish mëngjesin e sotëm kur Admir Dervishi vrau bashkëshorten Ilda Dervishi, duke lënë jetim dy fëmijë. Gazetari Spartak Koka, ka publikuar në “Opinion”, urdhërin e mbrojtjes për Ilda Dervishin, e cila kishte denoncuar herë pas here dhunën që i shoqi përdorte ndaj saj, deri në ditën kur marrëdhënia e tyre bashkëshortore përfundoi në mënyrë tragjike. “Opinion.al” ka publikuar ekskluzivisht urdhërin e mbrojtjes për Ilda Dervishin. Po kështu gazetari Koka ka bërë të ditur në “Opinion” edhe dëshminë e Ilda Dervishit dhënë para gjykatës, ku gruaja është shprehur për ofendimet dhe dhunën e vazhdueshme që ushtronte bashkëshorti Admir Dervishi. (Opinion.al)

gardisti