• youuinsttaaffccbb
TEST
Teknologji

“WhatsApp” sjell risinë që po prisnim të gjithë

“WhatsApp” mund të konsiderohet si aplikacioni më i përdorur në të gjithë botë. Përdoruesit e tij shtohen nga dita në ditë dhe kompania gjithmonë e më shumë ju përshtatet atyre. ËhatsApp ka sjellë së fundmi një risi që me gjasë do u pëlqejë shumë dhe quhet “picture-in-picture”, e cila vlen për videot. Kur ju dërgojnë një video në ‘ËhatsApp’ nga ‘YouTube’, ‘Instagram’ apo ‘Facebook’, ju mund ta shikoni atë direkt nga biseda pa e lënë aplikacionin. Kjo risi është e mundësuar nga modaliteti ‘PiP’ i prezantuar vitin e shkuar nga’ Apple‘ në ‘Safari’ dhe kjo shumë shenjt do të bëhet standard duke u lejuar që të hapni një dritare për të parë videot në mbivendosje me proceset e tjera./revistawho.com