• youuinsttaaffccbb
TEST
Lajme, Teknologji

‘WhatsApp’ sjell risi, ndryshimi që do të projektohet nuk do ju pëlqejë

WhatsApp është një ndër të paktët programe që nuk ka të pranishme reklamat nga faqet e ndryshe të web-it, por nuk do të zgjasë edhe shumë. Në 2019-të sipas ‘Forbes’ edhe aplikacioni në fjalë do të preket nga reklamat. Ato do të vijnë në ndihmë të bizneseve të cilët duan të reklamohen dhe të përdorin aplikacionin. Ideja fillestare është që shfaqja e tyre do të bëhet pranë statusit personal të një përdoruesi, por ende nuk është e sigurt. Shumë njerëz janë shprehur të pakënaqur për këtë ndryshim, por vendimi i drejtuesve nuk do të ndryshojë./revistawho.com