• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme, Teknologji

WhatsApp bën një hap pas, që nga java e ardhshme në telefonat tuaj do të rikthehet ky funksion…

Që nga java e ardhshme në telefonët Android dhe në iPhone do të rikthehen statuset me tekst, të zhdukura në mes të shkurtit. Mund të shkruhen statuse, por edhe fraza që përshkruajnë gjendjen emocionale. Në 22 shkurt WhatssApp futi statusin e ri që përfshinte foto dhe video me emoji, vizatime dhe tekste duke eliminuar mesazhin e statusit. Por ky funksion do të mbetet akoma edhe me rikthimin e statusit me tekst i cili është kthyer pas ankesave të përdoruesve./revistawho.com