• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

Vranësira dhe reshje shiu, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb, vendi ynë deri në mesditë do te jetë me kthjellime dhe vranësira
kalimtare. Por gjatë pasdites dhe mbremjes vranësirar do të shtohen, duke sjellë reshje
të karakterit lokal në Shqipëri.

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat nga 2°C deri në 20°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperendimor duke krijuar dallgëzimi 2 – 3 ballë.