• youuinsttaaffccbb
TEST
Lajme, Moti

Vjeshtë e ëmbël, sot rriten temperaturat

Mbetemi edhe ditën e enjte në ndikimin e qëndrës anticiklonare duke bërë që vendi ynë të jetë në dominimin e kthjellimeve në gjysmën perëndimore por gjysma lindore e territorit parashikohet me kthjellime dhe kalime të herë pas herëshme të vranësirave, ku më të fokusuara vranësirat do të jenë në zonat Verilindore dhe Juglindore të territorit Shqiptar.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por kostante mbeten vlerat e mesdites duke u luhatur nga 4°C deri në 23°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.