• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

Verë, pushime dhe bregdet, ja cilat janë tre mënyra se si të dukeni bukur pa ‘make-up’

Në këto ditë vere, të gjitha femrat pavarësisht moshës dëshirojnë të duken të bukura. Ato gjejnë mënyra nga më të ndryshmet që të duken sa më të kuruara. Mirëpo, ka edhe nga ato femra të cilat nuk i kushtojnë shumë rëndësi pasi janë gjatë gjithë kohës të angazhuara. ‘Style Graze’ ju jep tre këshilla se si të dukeni të bukura pa përdorimin e ‘make-up’, edhe kur rrezet e diellit do të bien mbi ju.

1.Një krem nate do t’ju ndihmojë të zgjoheni duke kërkuar më të mirën tuaj. Shumë prej jush mund të pyesin nëse një krem nate është i nevojshëm dhe përgjigja është një po e madhe! Gjatë ditës, ne jemi të gjithë të ekspozuar ndaj ndotjes, tymit, diellit dhe shumë radikalëve të lirë që e theksojnë lëkurën tonë dhe shkaktojnë plakjen e parakohshme. Ju duhet të përdorni kohën e natës për rinovimin e lëkurës tuaj duke siguruar atë me ushqyesve të mjaftueshëm dhe lagështi. Përdorimi i tij para gjumit do t’ju ndryshojë në mënyrë drastike mënyrën se si duket lëkura juaj dhe ndiheni në mëngjes!

 

2.Dhëmbët tuaj kanë nevojë për mirëmbajtje dhe kujdes. Vizitoni dentistin çdo gjashtë muaj ose më shumë dhe ndiqni rutinat e rregullta si larja e dhëmbëve të paktën dy herë në ditë me një pastë dhëmbësh të mirë fluoride. Përdorni gargarë çdo ditë dhe lani dhëmbët në mënyrën e duhur në drejtim, lart e poshtë në lëvizje të vogla rrethore. Një buzëqeshje e madhe ju jep kaq shumë përparësi dhe gjithashtu rrit besimin tuaj në një nivel krejt të ri!

  1. Një masazh i mire i fytyrës i bërë çdo ditë mund të shtrëngojë lëkurën tuaj dhe ta bëjë atë të duket më rrezatuese. Përveç kësaj, gjithashtu ju bën të ndiheni të lehtësuar nga stresi dhe të rinovuar. Kinezët e zbatojnë këtë teknikë duke vënë në shënjestër pika specifike të presionit në fytyrë. Ju mund të përdorni locion ose vaj kokosi për t’u hidratuar ndërsa masazhoni lëkurën tuaj. /revistawho.com