• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Vetëm për vajzat! Ja 11 gjërat që duhet të bëni patjetër para se të “vdisni”…

Të dashura vajza, në këtë artikull do të zbuloni se cilat janë destinacionet që duhet të vizitoni, trajtimet SPA dhe produktet e bukurisë që duhet të provoni përpara se të “vdisni”:

1- Bëni një preje flokësh nga stilisti më i mirë në botë. Mbani parasysh modelet e flokëve të Jane Birkin, Freja Beha Erichsen dhe Anja Rubik.

2- Blini një vazo reçel “La Mer”.

3- Shpenzoni një javë në SPA, në Zvicër. Për të pasur një trajtim sa më të mira mjekësor për veten tuaj rekomandohet “Grand Resort Band Ragaz.

4- Blini produktet e “Colette” në Paris.

5- Duhet blerë patjetër parfumi “Coquiu Coqui” në Tulum.

6- Edhe pse mund t’iu duken të frikshme, ju duhet t’i provoni trajtimet si për shembull, akupuntura, hedhja e kupave dhe maskë për këmbët “Baby Foot”.

7- Shkoni në një shtëpi luksoze me ujëra termale për të provuar SPA-të më luksoze në botë. E quajtur si një nga mrekullitë e botës “Blu Lagoon Geothermal Spa” në Islandë ofron pishina me ujëra termalë dhe “baltë silica”, një maskë rigjenereuse për fytyrën.

8- Përdorni një maskë  të tipit “ekstravagant” me produkte bio si përshembull bulëzat e ajrit, e cila bëhet në një ambjent tërësisht të izoluar. I jep fytyrës një trajtim të fundit, ku nuk keni më nevojë të përdorni produkte kozmetike.

9- Duhet patjetër të bëni një masazh te “SPA at the Trump Hotel” me gurë të çmuar si rubin, smerald ose gurë safari.

10- Duhet të punësoni një trajner personal për gjashtë muaj. Tregojini atij qëllimet tuaja, që ai t’iu shtyjë të arrini transformimet e dëshiruara.

11- Bëni një ndryshim drastik të ngjyrës suaj të flokëve. Çështja nuk qëndron në përmirësimin e pamjes suak, le ta quajmë një eksperiment për t’u dukur  ndryshe.  Dhe në qoftë se ju i bëni flokët platin, ju kujtojmë se jeta është shumë e shkurtër për t’u shqetësuar rreth dëmtimeve të flokëve.