• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

Vazhdojnë uljet e temperaturave, ky është parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat malore nga -6ºC deri në 02ºC, në zonat e ulëta nga -2ºC në 09ºC dhe në zonat bregdetare nga 03°C në 09ºC.

Era do të fryejë në drejtim Verilindor me forcë valëzimi deri në 4-5 ballë.