• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Vajzat e saj fillojnë shkollën, ‘Elif’ ka një mesazh për to

Aktorja Tuba Buyukustun është nënë e dy vajzave, të cilat ditën e hënë nisën vitin e ri shkollor. Pavarësisht angazhimeve të shumta për karrierën e saj, aktorja është kujdesur që në këtë ditë të rëndësishme t’i shoqërojë vetë vajzat. Gjithashtu nëpërmjet një postimi në ‘Instagram’ ajo teksa ju uron suksese nuk harron t’ju japë edhe një mesazh të rëndësishëm.

”Një shoku im më kishte dërguar mesazh :”Rriteni shumë shpejt. Shkoni në shkollë, rrini bashkë, kaloni kohë me shoqërinë. Sepse do të vijë një ditë kur ju do të rriteni. Dhe nuk do të doni më të shkoni në shkollë. Shkolla është një e drejtë që secili fëmijë e ka dhe duhet ta ushtrojë këtë të drejtë. Ju uroj një vit sa më të bukur shkollor.”

Tuba është bërë e njohur për publikun shqiptar në rolin e ‘Elif’ në serialin “Diamante dhe dashuri”./revistawho.com