• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

U sulmua me acid në fytyrë pasi refuzoi të martohej, shikoni ku ka arritur ajo sot…

Nuk ka gjë më të tmerrshme se sa të vuash një sulm acidi në fytyrë. Në disa vende si India, ky lloj sulmi është tipik për gratë tradhëtare ose për ato që rrefuzojnë të martohen me dikë. Kjo gjë i ka ndodhur kësaj vajze 28 vjeçare, të quajtur Laxmi Aggarwal e cila në moshën 15 vjeçare është sulmuar nga një burrë duke i hedhur acid në fytyrë, të cilit i kishte refuzuar propozimin për martesë.

laxmi_1474008169

Dhimbja që ka përjetuar ajo, ka bërë që këtë situatë që ndodh rëndom në Indi, ta luftoj me të gjitha mënyrat. Madje ajo është e njohur në mbarë botën për këtë gjë, e gjithashtu është përgëzuar edhe nga Michelle Obama.

yourstory-tci-2_1474008009_725x725

Tani ajo është bërë akoma më e famshme pas pjesëmarrjes së saj në sfilatën e London Fashion Week, ku sfiloi si një divë e vërtetë.

o-reshma-qureshi-900_1474007872_1474007972_725x725

Laxmi Aggarwal është shembulli më i mirë për një femër e cila edhe pse me një ftytyrë të djegur me acid mund t’ia dal dhe të shkëlqej, madje edhe në një sfilatë mode.