• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

The Weeknd është zyrtarisht këngëtari i hitit më të madh të të gjitha kohërave

Revista muzikore Billboard ka rrëzuar hitin “Twist it” dhe për t’i lënë vendin “Blinding Lights”, nga The Weeknd që është zyrtarisht hiti më i madh i të gjitha kohërave.

Kënga e publikuar në nëntor 2019 nga nuk pati një nisje të vrullshme në renditjen amerikane të këngëve, por kur në marsi kur hyri vitit pandemik dhe publikoi gjithë albumin, Blinding Lights u ngjit në majat e renditjes së 100 këngëve më të mira në botë.

The Weeknd's 'Blinding Lights' Is the New No. 1 Song of All Time – Billboard

Kënga është frymëzuar nga videoloja GTA Vice City. Kritikët ndonjëherë nuk dinë nga t’ia nisin për të folur mbi The Weeknd, por siç duket fjalën e fundit e tha revista prestigjoze./revistawho.com