• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Tha se ishte infektuar me Covid-19, Sara Hoxha zbulon gjithë vështirësitë me sëmundjen dhe pasojat që i ka lënë

Pak orë më parë, trashëgimtarja e “Top Channel” Sara Hoxha, zbuloi se ka qenë e infektuar me Covid-19. Ajo u shpreh se e kishte marrë virusin në Dhërmi. Gjithashtu Sara ka treguar mbi vështirësitë që ka kaluar gjatë sëmundes dhe pasojat që ka lënë tek ajo.

“U infektova rreth një muaj më parë, në plazh kur isha me disa miq. E kuptova që isha infektuar pasi kisha dhimbje trupi dhe temperaturë. Isha e lodhur dhe kisha dhimbje të tmerrshme koke, që ma bënte të pamundur të hapja sytë kur kishte dritë. Më zgjati 4-5 ditë. Flija rreth 16-17 orë në ditë, që është shumë e rrallë për mua. Në ditën 6 dhe 7 nuk nuhasja dhe humba shijen. Gjërat filluan të përmirësoheshin në ditën e 10-të. Temperatura më zgjati vetëm 2 ditë. Bashkëshorti dhe fëmijët nuk u infektuan dhe unë jetova veçmas tyre për 2 javë. Simptomat janë të rënda, pavarësisht se unë isha me fat. Por presioni psikologjik, izolimi dhe frika e Covid janë çmenduri. Ende nuk e kam marr veten 100%, do të thosha 60%. Ankthi vazhdon. Nuk fle mirë, lodhem shumë shpejt gjatë ditës dhe vazhdojnë të më bien flokët”, shkruan Sara në postimin e saj. Kēto fjalë pa dyshim shërbejnë edhe si ndërgjegjësim për të gjithë ata që tregohen akoma të pakujdesshëm kundrejt virusit.