• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Tërmet 4.2 ballë në jug të vendit, nuk shënohen dëme materiale

Një tjetër tërmet ka goditur vendin tonë. Ai është regjistruar në orët e para të mëngjesit me magnitudë 4.2 ballë në jug të Shqipërisë. Sipas të dhënave tërmeti ka pasur një shtrirje prej 2 km dhe lëkundjet janë ndjerë kryesisht në zonën e Fierit. Epiqendra e tërmetit duket se ka qenë 4 km nga qyteti i Patosit dhe 9 km nga Fieri. Deri më tani nuk është raportuar për asnjë dëm material.

Burimi ata.gov.al