• youuinsttaaffccbb
TEST
Lajme, Who VIP

Të famshmit që kanë shumë fëmijë

Charlie Sheen

Charlie-Sheen1

Vajza e tij e madhe është bërë mama, duke e bërë Charlie Sheen gjysh. Vetë Charlie ka 5 fëmijë: Sam, Cassandra, Lola, Bob, and Max. Ai gjithashtu është martuar tre herë. Martesa e tij e parë me Donna Peele zgjati nga viti 1995-1996, martesa e dytë me Denise Richards zgjati nga viti 2002-2006 dhe martesa e tretë dhe e fundit me Brooke Mueller zgjati nga 2008-2011. Të lutem thuaju STOP martesave Charlie Sheen!

Gjithsesi shanset që ai te mos martohet me asnjë sëshpejti, janë të mëdha duke marrë parasysh daljet e tij më të rralla në publik. Le të shpresojmë që fëmijët e tij të mos ndjekin hapat e të atit sepse një Charlie Sheen është më shumë se mjaftueshëm.

Roberto De Niro

robert

Aktori i njohur Roberto De Niro, i cili është 72 vjeç, është i njohur për role të ndryshme në filma të mëdha që kanë bërë epokë. Për shembull: The Godfather, Raging Bull, The Deer Hunter, Goodfellas, dhe Meet the Parents etj. Ai ka qenë martuar me Diahnne Abbott nga viti 1976 deri në 1988 dhe më pas është martuar me Grace Hightower në vitin 1997.

De Niro ka 6 fëmijë: Drena, Aaron, Raphael, Elliot, Helen dhe Julian. Aktori është shfaqur gjithashtu edhe në Silver Linings Playbook, ku përjetoj një eksperiencë emocionale duke qenë se ka një fëmijë me aftësi të kufizuara, ndaj edhe subjekti i këtij filmi e goditi De Niro-n dhe e bëri të përjetoj ndjenja të vërteta.

Angelina Jolie

Angelina-Jolie2

Aktorja ka një familje të madhe me 6 fëmijë: Shiloh, Pax, Vivienne, Zahara, Maddox, dhe Knox. Ajo ka fëmijë të adoptuar por dhe biologjikë. Plus kësaj Angelina viziton fëmijë nga e gjithë bota dhe ka bërë nje ton me gjëra humanitare duke ju shërbyer fëmijëve në nevojë. Në të njejtën linjë, ajo ka bërë gjithashtu filma duke fituar çmime si Academy Award, 2 Screen Actors Guild Awards, dhe 3 Golden Globes. Përpara marteses me Brad Pitt, Jolie ka qenë e martuar me Billy Bob Thornton (2000-2003) dhe me Jonny Lee Miller (1996-1999).

Kris Jenner

Kris-Jenner

Mbiemri i saj mund të jetë Jenner, por Kris është e njohur më shumë si mamaja e të famshmëve Kardashian, përfshirë Kim, Kourtney, Khloe, dhe djalin e saj Rob. Ajo është gjithashu edhe mamaja e  Kylie dhe Kendell Jenner (babai i të cilave është Caitlyn (Bruce) Jenner). Sa i takon jetës familjare të Kris, të gjthë mund të informohemi nëse ndjekim seritë e ‘Keeping Up With the Kardashians’, reality-show që ju dha famë në të gjithë botën.

Kevin Federline

Kevin-Federline

Ne e njohim Kevin Federline si ish-burrin e Britney Spears dhe babain e fëmijëvë të saj. Por a e dini ju se K-Fed është martuar sërish pas ndarjes me Britney-n dhe që vazhdon të jetë akoma i martuar? Bashkëshortja e re e tij është Victoria Prince, dhe tani Kevin ka në total gjashtë fëmijë: Peyton, Kori, Kaleb, Jordan, Jayden, dhe Sean.

Kevin and Britney në fillim janë takuar kur ai punonte me trupën e kërcimit të Britney-t. Ai gjithashtu ka qenë reper dhe model madje edhe actor. Po për fat të keq K-Fed dhe Brit nuk kanë ndonjë marrëdhënie të mire sëbashku.

Steven Spielberg

Steven-Spielberg

Ne i jemi mirënjohës Steven Spielberg për shumë nga filmat tonë të preferuar si p.sh: Jurassic Park, Titanic, Schindler’s List, Saving Private Ryan.. dhe lista vazhdon tej e më tej! Regjisori i famshëm mund të jetë 68 vjeç tani por ai është akoma i gjallë dhë i suksesshëm, madje pasuria e tij neto është mbi 3 miliard $.  Stiven Spielberg është martuar dy herë dhe ka 6 fëmijë: Sasha, Max, Destry, Sawyer, Theo, and Mikaela. Fëmijët e tij kanë një bandë sëbashku dhe janë pjesë e labelit të Jay Z, Roc Nation.

Eddie Murphy

Eddie-Murphy

Eddie Murphy ka tetë fëmijë: Bria, Shayne, Angel, Eric, Bella, Zola, Christian, dhe Miles. Ai ka qenë i martuar me Nicole Mitchell nga 1993 deri në 2006, dhe nga viti 2012  është shoqëruar me Paige Butcher. Eddie ka qenë përfshirë në skandalin si ‘babi i bebit’ të një prej anëtareve të Spice Girl, Mel B. Gjithsesi në jetën profesionale ai është i famshëm për stand-up komeditë, rolet në filma si Beverly Hills Cop, The Nutty Professor, dhe  Mushu in Disney’s Mulan. Dhe sigurisht është edhe Donkey tek Shkeku.

Mel Gibson

shutterstock_Mel-Gibson2-e1444667609290

Gibson ka qenë martuar me  Robyn Moore nga 1980 deri në 2011 dhe më pas është shoqëruar me Oksana Grigorieva për rreth një vit. Në total Gibson ka 8 fëmijë: Lucia, Hannah, Christian, Edward, Thomas, William, Louis, dhe Milo. Fëmija më i fundit i Mel Gibson është akoma një ‘kalama’, duke e bërë Gibson një baba të vjetër. Por kjo është ajo çfarë na rezervon ndonjëherë jeta në Hollywood! Gibson është katolik dhe familja e tij e madhe e ka një shpjegim. Është përfolur se fëmijët e Jodie Foster, Charlie dhe Kit janë edhe fëmijët biologjikë të Mel Gibson.

Joe Jackson

Joe-Jackson

Joe Jackson ka 11 fëmijë dhe ata janë: Joh’Vonnie, Brandon, Marlon, Jackie, Rebbie, Tito, Randy, Jermaine, LaToya, Janet, dhe Michael.

Joe ka qenë menaxher i ‘The Jackson Five’ dhe është i njohur për dhunën fizike që ushtronte tek fëmijët e tij. Imazhi i tij publik vazhdon të jetë akoma i keq dhe një pjesë e njerëzve fajësojnë pikësrisht Joe për gabimet e të birit Michael Jackson.

Charlie Chaplin

Charlie-Chaplin

Charlie Chaplin është mashkulli ikonë në kulturën pop. Ai ishte nga Anglia dhe njihet si aktor humori dhe interpretues i filmave pa zë.  Charlie Chaplin ka vdekur në 1977, por trashëgimtarët e tij vazhdojnë të jetojnë. Ai ka 11 fëmijë: Norman, Annette, Charles, Victoria, Josephine, Eugene, Christopher, Jane, Michael, Sydney, dhe Geraldine. Mos u shqetësoni, nuk i ka me një grua. Ai është martuar 4 herë, jo pak apo jo ?

Bob Marley

Bob-Marley1

Bob Marley mbetet një ikonë e madhe e muzikës reggae. Fatkeqësisht ai ka vdekur në 1981, para se nje brez i tërë i njërëzve të arrinte të përjetonte me të vërtetë praninë e tij. Bob Marley ka lënë pas 13 fëmijë: Ziggy, Damian, Ky-Mani, Stephen, Rohan, Cedella, Julian, Makeda, Sharon, Karen, Stephanie, Robert, Imani, dhe Isaac. Ai ka qenë një këngëtar i famshëm xhamajkan, kompozitor dhe muzikant. Bob Marley arriti të ndryshonte rrënjësisht kulturën dhe mënyrën e të dëgjuarit të muzikës reggae. Trashëgimia e tij muzikore vazhdon të jetojë edhe sot, ndërkohë ai është nderuar me një sërë çmimesh gjatë gjithë jetës së tij.