• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla

Të famshmet kanë disa sekrete për veshjen, që të gjitha femrat e shkurtra duhet t’i dinë

Veshja është një hall më vete për vajzat e shkurtra. Para se të blejnë diçka apo para se të dalin nga shtëpia ato vrasin mendjen i shkon apo jo veshja. Ne kemi disa këshilla që do ju ndihmojnë të dukeni mjaft bukur dhe të ndiheni rehat me veten tuaj.

Të gjitha vajzat i adhurojnë rrobat e gjera sepse janë të lirshme dhe të rehatshme por këto veshje nuk janë të përshtatshme për vajzat me shtrat të vogël por nëse i vendosni një rrip para do dukeni më bukur.

Pantallonat apo tutat e ngushta duken shumë më bukur tek një vajzë e shkurtër, sesa ato të gjerat. Këto lloj veshjesh fshehin këmbët dhe ua bëjnë të padukshme. Nëse ju i vishni pantallonat e gjera ju sugjerojmë t’i vishni me taka të larta.

Fustanet e gjatë ju “pushtojnë” gjithë trupin:

Sekreti për të veshur një fustan deri në fund të këmbëve qëndron tek beli. Nichole Richie (1.55m) duket me e gjatë duke vendosur një rrip të hollë rreth belit të saj.

Rripat e sandaleve rreth kyçit të këmbës ju bejnë të dukeni të mbledhura në trup, por nuk do thonim të njëjtën gjë për Miroslava Duma (1.50m). Rripi është vendosur rreth pjesës më të hollë të kyçit duke nxjerrë në pah vetëm një pjesë të konsiderueshme të kembës.

Harrojini këpucët e sheshta: Mary-Kate dhe Ashley Olsen (1.57m dhe 1.52m), vërtetojnë se nuk keni pse të lëkundeni mbi taka për tu dukur të sofistikuara. Këtë vit tek çmimet CFDA, dyshja preferoi të veshë të sheshta dhe veshje krejt të zeza. Provojeni dhe ju duke pasur parasysh të ekspozoni pjesën e kyçeve të këmbës për një super look.

Sandalet stil Gladiator nuk janë për këmbët tuaja: Çelësi për të veshur sandale gladiator deri mbi gju është të bëni si Kortney Kardashian (1.52m), duke i kombinuar ato me pantallona të shkurtra.