• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla

Të drejtosh flokët nuk ka qenë kurrë më e lehtë, përdorni këto produkte natyrale

T’i drejtosh flokët me tharse apo pjaster në këto ditë të nxehta vere është torturë më vete. Përveçse është shumë vapë, flokët dëmtohen nga kontakti i drejtëpërdrejtë me nxehtësinë. Për të gjitha ju që i adhuroni flokët e drejtë, ka disa mënyra efektive të cilat nuk e dëmtojnë aspak flokun.

Qumësht dhe vezë

Gjithçka që të duhet është një gotë qumësht dhe një vezë. Përzijini bashkë për disa minuta dhe masën e formuar shpërndajeni në flokë për një orë e gjysmë. Lajeni si zakonisht flokun dhe gëzohuni me rezultatet.

Aloe Vera dhe vaj kokosi

Gjysmë gote aloe vera dhe gjysmë gote vaj kokosi miksojini e aplikojini në flokë. Mbajini për një orë dhe lajeni kokën si zakonisht.

Uthull molle

3 lugë me vaj uthulle hidhini në 2 gota me ujë. Lajini flokët me shampo dhe pas saj aplikoni ujin e përzier me uthullën./revistawho.com

CLOSE
CLOSE