• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Si i ka marrëdhëniet me vjehrrën? Këngëtarja shqiptare përgjigjet pa dorashka

Këngëtarja kosovare, Gjira Kajtazi, ka qenë mjaft aktive në rrjetet e saj sociale. Në një prej ‘mini-intervistave” që realizon shpesh me ndjekësit, Gjira është pyetur edhe për marrëdhënien e saj me vjehrrën.

Ndryshe nga klishetë e zakonshme të prononcimit në publik, Gjira e ka rrëfyer të vërtetën pa dorashka.

‘Vjehrra ime ka rritë 6 fmi (pesë qika e një djalë hasreti që e ka pasëpër qejf) kështuqë tani që jam nanë vetë ja kuptoj dhimbjen, frikën dhe dëshirën. Është një gjyshe shumë e dashur dhe e kujdesshme. Normalisht që nuk mundemi me qenë dakord për gjithqka e ka ndonjë herë vërejtje/këshillë po prapë e ka për të mirë dhe nuk na përzihet. Kjo mundet me ndodhë edheme nanën time sepse dallon koha dhe synimet me jetën e prindërve tonë dhe kohën e sotme. E respektoj në cdo aspekt dhe e falënderoj që s’është dorëzu deri sa ma ka lind Alinë se s’di cka kisha bë pa të”, është shprehur këngëtarja. Kujtojmë se Gjira është nënë e një djali prej një viti.