• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

Si do të jetë moti në ditët e fundit të majit dhe gjatë fillimit të qershorit?

Duket se fundi i majit dhe fillimi i qershorit do të karakterizohet nga vranësira dhe reshje. Kështu është shprehur për News24 meteorologia Adiola Bami, e cila ka treguar se ditët në vazhdim do të jenë me vranësira dhe reshje shiu në zonat malore dhe me reshje do të nisë edhe qershori. Ndërsa temperaturat do të rriten në vazhdim.