• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

Si do të jetë moti këtë fundjavë?

Moti sot do të jetë i karakterizuar me reshje lokale shiu dhe me alternime vranësirash në pjesën më të madhe të territorit. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat malore nga 01ºC deri në 11ºC, në zonat e ulëta nga 07ºC në 21 ºC dhe në zonat bregdetare nga 10C në 21ºC. Fundjava do të sjellë shtimin e vranësirave dhe reshjeve të shiut, ndërsa fillimi i javës do të jetë me reshje më të dendura shiu.

Era do të fryjë në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 6 ballë.