• youuinsttaaffccbb
TEST
Vetëm në WHO

Shumat marramendëse, VIP-at shqiptarë tregojnë sa paguhen në koncerte dhe televizion

Duke qenë se e gjithë vëmendja është tek ta për shkak të statusit i famshëm, një kuriozitet i madh për VIP-at është edhe sa paguhen ata, qofshin këngëtarë, prezantues, aktorë etj. Disa prej tyre e kanë treguar publikisht shumën duke mos ngurruar aspak. “Revistawho.com” jua sjell më poshtë VIP-at dhe deklaratat e tyre për pagesat.

“Paguhem më shumë se 15 mijë euro për koncert”, ka thënë Noizy.

“Nuk i kam shifrat e rënda. 1000 euro, 2000, nuk janë shifra të mëdha”, ka thënë Ylli Baka.

“E kam rrogën 3 milion e gjysmë në muaj, është shprehur Rezart Veleshnja.

“Rroga ime e parë ka qenë 250 mijë lekë bashkë me siguracionet, ka treguar Nevina Shtylla.

“Minimumi 300 në mbrëmjet live. Por vlera e pagave nuk tregon aspak vlerat artistike të artistëve”, është shprehur Flaka Krelani.

“Nëpër rrethe paguajnë shumë pak, me dy zero ka qenë. Tek 100 mijë lekshi”, ka treguar Orgesa Zaimi kur u pyet për pagën më të ulët që ka marrë.

Kur është pyetur sa e ka rrogën në “Digitalb”, Jonida Vokshi është përgjigjur “10 mijë euro”. Të jetë e vërtetë apo një shaka nga Jonida, kjo ka mbetur enigmë.

Bes Kallaku ka treguar se rroga e tij në “Portokalli” në fillim ishte 300 mijë lekë të vjetra dhe më pas shkoi në 5 milionë.

“100 mijë euro në vit”, ka thënë Arjola Shehu kur është pyet për pagën.