• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Lajme

Shiu nuk na ndahet as sot. Ja si do jetë moti në gjithë Shqipërinë

Shqipëria mbetet nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti sot parashikohet me vranësira dhe reshje shiu, ku nuk do të mungojnë intervalet e kthjellimeve të cilat do të jenë kryesisht në pjesën perëndimore të vendit në të gjithë vendin. Duke nisur nga orët e pasdites në relievet malore dhe në lindje të Shqipërisë priten reshje të dendura dëbore.
Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga 7 deri në 10 °C.
Dita e enjte do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat do të lëvizin nga 1 deri në 8 °C./revistawho.com

Burimi: Motilokal