• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Lajme, Moti

Shirat pushtojnë Shqipërinë, rrezik përmbytjesh

Dita e sotme do kushtëzohet nga rreshje të konsiderueshme shiu në pjesën më të madhe të vendit. Temperaturat maksimale do arrijnë deri në vlerat 10 ose 11 gradë celcius, ndërsa në zonat veriore deri në 7 gradë celcius. Shanset për përmbytje janë të mëdha, pasi shirat me intensitet të konsiderueshëm do zgjasin me orë të tëra. Pasdreke dhe pasdite pritet të ketë përkeqësim të motit, ndërsa gjatë pjesës tjetër të ditës moti do të jetë i vrenjtur./revistawho.com