• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

“Shiko mam, ja dola”, reperi shqiptar arrin një sukses të jashtëzakonshëm dhe prezanton bashkëpunimin e rëndësishëm

Reperi i njohur me origjinë shqiptare, Gashi, po korr një sukses të jashtëzakonshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai ka sjellë prej kohësh projekte që janë kthyer menjëherë në hite. Momentalisht ai po punon për albumin e fundit, që mban titullin “1984”, që publikohet pas 4 ditësh. Ai ka publikuar gjithashtu një super bashkëpunim me artistët shqiptarë, Pinksweats dhe  Njomza, ndërsa që vetëm 5 ditë më parë lançoi projekti “Lies” që po pëlqehet goxha shumë. Për të gjitha këto dhe shumë të tjera, Gashi ka dhënë intervistë në prestigjiozen “Forbes”. Ai ka treguar  se do sjellë bashkëpunimin e ëndrrave me Sting. Ky pa dyshim është një nga arritjet më të mëdha për momentin dhe ai e ka ndarë këtë lajm edhe në “Instagram”. “Shiko mam’, ja dola!”, shkruan reperi.

Gjatë intervistës Gashi ka folur mbi frymëzimin nga artistët e mëdhenj, si George Michael, si dhe frymëzimin nga muzika e viteve ’80.

View this post on Instagram

look MAMA I made it @forbes

A post shared by @ gashi on