• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

Shi në disa zona, ja si do të jetë moti ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Deri ne oret e mesdites terriori shqiptar do te jete me kthjellime dhe vranesira te lehta, por ne vijim vranesirat do te shtohen duke sjell rreshje te izoluara ne skajin Verior. Ndersa mbremja permireson gradualisht motin dhe ne keto zona.

Pasditja do jetë me shi në disa zona

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 38°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.