• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

Shi dhe dëborë, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb, rënia graduale e vlerave barike do të kushtëzojë mot të vranët dhe reshje shiu e dëbore orët e para të ditës në të gjithë vendin. Por mesdita dhe pasditja sjellin përmirësim të kushteve atmosferike duke zhvendosur vranësirat dhe reshjet në skajin verior dhe jugor. Orët e natës sjellin pauzë të reshjeve në të gjithë Shqipërinë. Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes por rënie me 2°C sjell mesdita duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -2°C deri në 18°C.
Era do fryjë lehtë në toke dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë.