• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Seriali më i kushtueshëm turk me protagonist ‘Ezelin’ do të nisë transmetimin në Shqipëri

Shumë shpejt do të nisë transmetimi i një tjetër seriali turk në televizionin ‘Klan’. Në rol potagonist do të jetë Kenan Imirzalioglu, i njohur për rolin e ‘Ezel’ në serialin me të njëjtin titull. Që prej 4 dhjetorit do të transmetohet “Mehmet Pushtuesi”, prodhimi radhës që do të ketë në qendër historinë e perandorisë turke, konkretisht periudhën kur në pushtet ishte Mehmeti II.

Rezultate imazhesh për kenan imirzalıoğlu fatih sultan mehmet

Historia e sulltanit që korri shumë suksese do të ketë të përfshirë edhe intrigat brenda pallatit perandorak. Ky serial konsiderohet si më i shtrenjti i të gjitha kohërave dhe është prodhim i 2018-ës./revistawho.com