• youuinsttaaffccbb
TEST
Bota, Jetë

Sekretarja e Shtetit foto nudo në internet, kjo është 24-vjeçarja që shokoi Ukrainën (FOTOT)

Anastasia Deeva është emëruar si Sekretare Shteti për integrimin europian në Ukrainë, që prej 26 tetorit të këtij viti. Ky vendim i ka habitur të gjithë duke marrë parasysh moshën e saj të re 24 vjeçare, mos eksperiencën e sidomos fotot e saj nudo që qarkullojnë në rrjetet sociale. Vendimi për emërimin e Deeva në këtë post ka shqetësuar mbarë opinionin publik në Ukrainë si dhe klasën politike. Sipas zërave që qarkullojnë vendimi për Anastasian nuk ka qenë i drejtë për vetë faktin se nuk ka pasur një konkurencë, duke shkelur haptazi procedurat e rekrutimit. Duket se personi që e mbështet zonjushën seksi është pikërisht Ministri i Brendshëm i vendit Arsen Avakov i cili nëpërmjet rrjetit social facebook ka dalë në mbrojtje të saj. Nga ana tjetër edhe pse ka shkaktuar mjaftueshëm polemika Anastasia nuk ka dalë në asnjë prononcim publik, por bashkëshorti i saj 33 vjeçar ka kërcënuar hapur shtypin në vend, në rast të publikimeve “klishe” që inkriminojnë atë. Sipas të dhënave të saj në rrjetet sociale Anastasia Deeva është rritur në Angli. Ndërkohë pasi ka jetuar për disa vite edhe në Suedi ajo kreu studime për diplomaci në Kiev, ku më pas filloi karrierën e saj në një “ambjent mashkullor” vetëm në moshën 18 vjeçare. Në profilin e saj në facebook, krahas fotografive profesionale shkruhet, “Zemrat e egra janë gjithmonë të uritura”.  

anastasia-deeva-1  anastasia-deevaimg_adomenech_20161121-125859_imagenes_lv_otras_fuentes_ucrania-k2sg-u412025281557fbh-992x558lavanguardia-web