• youuinsttaaffccbb
TEST
Who Serial

“Sarasvatiçandra”, Kumud bie nga shkallët, ja çfarë do ndodhë nesër

Kumud i thotë Sarasit se do bëhet baba i mirë por nuk duhet ta mbyllë atë brenda sepse asaj i bën mirë të lëvizë. Deni dhe Jash blejnë lodra për bebin dhe grinden se kush ka blerë lodrën më të mirë. Jash hedh topin i cili bie pranë shkallëve. Kumud ndërkohë është duke zbritur teksa shikon Denin dhe Jashin. Ajo shkel mbi topin dhe bie. Kumud bërtet. Të gjithë tmerrohen dhe vrapojnë tek ajo shkruan revistawho.com. Saras dëgjon zërin e Kumudit dhe vrapon për tek ajo duke bërtitur. Kumud mban barkun me dorë dhe qan. Familja telefonon doktoreshën. Jash fajëson veten që hodhi topin pranë shkallëve. Doktoresha thotë se shtatzënia e Kumudit ka komplikacione dhe nëse vazhdon jeta e Kumudit do të jetë në rrezik. Ajo thotë që bebi duhet të abortohet. Të gjithë habiten. Saras qan shkruan revistawho.com. Kumud thotë se nuk ka për të abortuar. Doktoresha thotë se vendimin e ka në dorë Kumudi. Ajo i thotë Kumudit të mendohet dhe largohet. Saras i thotë Kumudit se asgjë nuk është më e rëndësishme se jeta e saj. Kumud i thotë se nuk ka për t’ja marrë jetën fëmijës. Edhe Gunial dhe Sarasvati janë me mendimin që Kumud ta abortojë bebin. Saras i thotë se nuk mund ta përballojë jetën pa të. Ndërsa Kumud thotë se nuk jeton dot me idenë që ka vrarë fëmijën e saj shkruan revistawho.com. Saras thotë se ai do vdesë nëse diçka i ndodh Kumudit. Kumud i thotë se zemra i thotë se asgjë e keqe nuk do ndodhë. Saras dhe Kumud qajnë. Kumud i kërkon të gjithëve të mos qajnë dhe të jenë të lumtur shkruan revistawho.com. Ditët kalojnë dhe Kumud fillon të ndjejë dhimbje. Saras qan kur e sheh atë teksa vuan. Por kalojnë edhe momente të lumtura kur bebi fillon të lëvizë shkruan revistawho.com. Pas 7 muajve familja bën ceremoninë e ardhjes së bebit. Të gjithë sjellin dhurata. Deni i pyet të gjithë çfarë mendojnë: Kumudi do sjellë në jetë vajzë apo djalë? Saras thotë se do binjakë, një djalë dhe një vajzë. Të gjithë qeshin./revistawho.com