• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Sapo mbaruat palestrën dhe nuk dini çfarë të hani? Specialistët tregojnë produktet që ushqejnë muskulin

E diela jo gjithmonë është pushim përsa i përket stërvitjes edhe pse temperaturat janë shumë të larta. 45 minuta pasi keni përfunduar aktivitetin sportiv duhet që muskuli të rikuperohet dhe të ushqehet.
Në qoftë se sapo ke dalë nga stërvitja dhe nuk di çfarë të konsumosh lista e mëposhtme do ju vijë në ndihmë.


-Fileto pule me perime
-Omletë me vezë dhe avokado
-Salmon me patate të ëmbla
-Tërshërë me banane dhe bajame
-Kuinoa
Mos i neglizhoni këto produkte, janë ushqimi më i mirë për muskujt tuaj./revistawho.com