• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Rita Ora nuk e harron Kosovën, së shpejti këngë të re

Këngëtarja Rita Ora, ka konfirmuar se së shpejti do të realizojë një këngë me titullin “Kosovo”.

Në një intervistë për “Depauliaonline”, ylli me prejardhje shqiptare ka folur për albumin e ri, i cili do të përmbajë një këngë të veçantë.

E pyetur se çka do të dallojë albumi i ri me albumin debutues, Rita është përgjigjur: “Do të kem më shumë këngë personale në album. Njëra do të quhet ‘Kosovo’, në të cilën unë do të shpalos gjëra të jetës sime dhe gjëra të cilat nuk i kam adresuar në media, por që mund t’i adresoj me emocionet e muzikës”.

Këngëtarja me prejardhje shqiptare vazhdimisht është shprehur krenare për origjinën dhe vendin e saj të lindjes. Pak vite më parë ajo ka realizuar në Kosovë edhe klipin e njërës prej këngëve të saj hite, “Shine ya Light”.

Leave a Reply