• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Rihanna shpërndan bursa studimi

Këngëtarja Rihanna është bërë pjesë e një programi që shpërndan bursa për studentë në gjithë botën.

Me anë të fondacionit ‘Clara Lionel Foundation’, studentë nga Amerika dhe shtetet e ndryshme të botës mund të fitojnë bursa për të studiuar në një nga kolegjet në ShBA.

“Të jem në gjendje të jap një dhuratë për shkollim është një nder”, ka thënë këngëtarja, duke shtuar se shkollimi i lartë do të ndihmojë të sjellë perspektivë, mundësi dhe mësim për një grup të të rinjve të cilët vërtetë e meritojnë./opinion.al