• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

Reshje bore dhe temperatura në ulje, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë sot do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu dhe dëbore në zonat e thella malore. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -3ºC deri në 05ºC, në zonat e ulëta nga 04ºC në 12ºC dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 14ºC.

Era do të fryejë në drejtim jugor me forcë valëzimi deri në 3 ballë.