• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

Rënie e ndjeshme temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë sot do tëkarakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por  mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat malore nga -5ºC deri në 03ºC, në zonat e ulëta nga 02ºC në 11ºC dhe në zonat bregdetare nga 07°C në 12ºC.
Era do të fryejë në drejtim Verior-Verilindor me forcë valëzimi deri në 2-3 ballë.