• youuinsttaaffccbb
TEST
Receta e Shefit

Receta nga Renato Mekolli/ Çaj i ftohtë aromatik

Freskohuni gjatë pranverës dhe verës me çajin e ftohtë aromatik, që përgatitet shumë lehtë në shtëpi. Shije e lehtë dhe e ëmbël, për pasdite të ngrohta në shoqërinë e personave të dashur.

Përbërësit

1 litër ujë

4 pako me çaj mali / kamomili

3 lugë mjaltë lulesh

1 portokall (i shtrydhur)

1 grape fruIt (i shtrydhur)

4 kokrra luleshtrydhe

Udhëzimet

Hapi  1Ziejmë ujin në tenxhere dhe vendosim në të çajin e malit / kamomilit. I lëmë për 3 minuta të ziejnë.

Hapi  2Shtojmë lëngun e portokallit dhe të grapefrutit. E përziejmë dhe në fund i shtojmë luleshtrydhet.

Hapi  3E hedhim në një gotë ose filxhan dhe e shoqërojmë me mjaltë lulesh.