• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Publikohet lista e këngëtarëve pjesëmarrës në “Sanremo 2022”

Rai ka zbuluar 22 këngëtarët e vitit 2022 të Festivalit të Muzikës, Sanremo që është gjithashtu shumë i ndjekur nga shqiptarët. Producenti dhe prezantuesi i Sanremos, Amadeus, ka bërë publike listën e këngëtarëve që do të konkurrojnë në festivalin e përvitshëm italian.
Njoftimi, i cili pritej të bëhej publik më 15 dhjetor është ndarë vetëm pak ditë më parë publikisht nga moderatori dhe drejtori artistik i edicionit të tretë radhazi.
Cilët janë këngëtarët Big?
Achille Lauro
Aka7even
Ana Mena
Dargen D’Amico
Elisa
Emma Marrone
Fabrizio Moro
Gianni Morandi
Giovanni Truppi
Giusy Ferreri
Highsnub & Hu
Irama
Iva Zanicchi
La Rappresentante di Lista
Le Vibrazioni
Mahmood & Blanco
Massimo Ranieri
Michele Bravi
Noemi
Rettore & Ditonellapiaga
Rkomi
Sangiovanni