• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

‘Prive’ zgjedh këtë këngëtare të njohur si personazhin e vitit 2019

 

Si çdo vit ‘Prive’ ka përzgjedhur një artist të njohur si personazhin e vitit. Kjo zgjedhje sjell pranë teleshikuesve në një intervistë speciale personin më të kërkuar dhe të suksesshëm të vitit 2019.
Këtë vit personazhi i vitit është zgjedhur këngëtarja e njohur, Dhurata Dora, pas suksesit të madh të këngës ‘Zemër’ me Soolking e më pas bashkëpunimin me Maitre Gims. Dhurata është klasifikuar gjithashtu si një ndër këngëtaret më të kërkuara në koncerte gjatë verës dhe sezonit aktual.
Me siguri ky çmim e ka gëzuar pa masë artisten e cila prej kohësh numëron miliona klikime në kanalin e ‘Youtube’ me projektet e saj muzikore./revistawho.com