• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Lajme, Teknologji

Prezantohet për herë të parë ‘smartphone’ që përkulet

Një kompani kineze ka prezantuar telefonin e parë që përkulet. ‘Smartphone’ që u prezantua prej tyre është shumë i veçantë dhe ka formën e një tableti, por përthyhet në mes dhe shndërrohet në një telefon aq të vogël sa mund ta mbajë edhe xhepi. Tashme telefoni është në shitje online për vlerën e 1.452 paund . ‘The FlexPai’ peshon 320 gramë dhe ka dy kamera në krye.

Ekrani i celularit të fjalë nuk mund të thyhet dhe është më i lirë përsa i përket kostos së prodhimit. Gjithashtu ka më shumë ndriçim se telefonat e tjerë.

Ky prodhim duket se është hapi i madh drejt të ardhmes./revistawho.com