• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Pjesë e marshimit për vajzat, Lori Hoxha ka diçka për të thënë

Lori Hoxha ka qenë pjesë e marshimit të djeshëm për të ngritur zërin kundër abuzimeve ndaj femrave. Sot ajo ka zgjedhur të shkruajë disa fjalë për ndjesitë që mori nga ky organizim, që pati mbështetje masive. “Pafund frymëzuese të isha pjesë e vajzave që refuzojnë t’i bashkohen mendimit që ky vend nuk bëhet, por mundohen dhe besojnë që ti duhet të bësh pjesën tënde për të rrëzuar patriarkinë dhe rregullat arkaike që kjo shoqëri ka vendosur për ne. Lufto si vajzë”, ka shkruar Lori në postimin e saj. Ajo ka marrë menjëherë komente të shumta që e kanë përgëzuar për pjesëmarrjen e saj. Pjesë e marshimit ka qenë edhe motra e saj, Sara Hoxha.