• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Pijet me gaz, ja si ndikojnë në peshën tuaj

Pijet me gaz, përveçse të dëmshme, bëjnë që të shtoni në peshë. Për të pasur një dietë më të ekuilibruar duhet të largoni të gjitha pijet me gaz. Një studim ka treguar se personat që konsumojnë pije dietike marrin më tepër kalori nga ushqimi sesa ata që konsumojnë pije të zakonshme me gaz. Njerëzit mendojnë se nëse shkruan “dietike” apo “light” kjo nënkupton më pak kalori, por kjo nuk është e vërtetë. Kur prodhuesit largojnë një përbërës ndërsa shija përfundimtare është e njëjtë, atëherë kanë shtuar diçka si sheqer plotësues. Kjo bën që trupi juaj të marrë sasi të larta të kalorive dhe kjo përkthehet në peshë më të lartë trupore./revistawho.com