• youuinsttaaffccbb
TEST
Këshilla

Pija që shkrin dhjamin në gjumë

Çdo proces i humbjes në peshë kërkon djegie të kalorive. Ushtrimet dhe ushqimet janë dy gjërat më të rëndësishme në humbjen e kilogramëve të tepërt. Pasi trupi shpenzon energjitë e marra nga ushqimi, ai nis të përdorë rezervat. Për ta bërë këtë ju duhet të duhet të konsumoni një gotë me këtë pije përpara se të shkoni të flini dhe niveli i yndyrës do të bie në mënyrë drastike. Kur jeni në gjumë metabolizmi punon ngadalë, kjo pije do t’iu ndihmojë në përshpejtimin e metabolizmit dhe yndyrat do të digjen gjatë natës. Këshillohet që kjo pije të konsumohet në darkë për disa javë.
Përbërësit:
2 qitro, 1 lugë xhenxhefil dhe një lugë gjelle utull molle
Përgatitja:
Qëroni qitron dhe futeni sëbashku me xhinxherin dhe uthullën në blender. Kosumojeni pijen vetëm në darkë.