• youuinsttaaffccbb
TEST
3, Instant Articles, Lajme

Përpara jush Alketa dhe ‘babo’ që nuk kanë faj që dinë të këndojnë

“Che colpa ne ho se il cuore é uno zingaro e va” kënga e Nicola di Bari është nga ato perlat që fjalët e muzikën ia dinë vetëm brezi i prindërve tanë, pra edhe babai i Alketës, që ia ka marrë këngës bashkë me të bijën dhe është bërë sot pjesë e ‘Instagramit’.

Alketa ka shkruar se ajo këndon ngaqë edhe Babo i saj është këngëtar dhe meqë bëmë baba të të ngjaj, kjo është edhe arsyeja që Alketa vazhdon sot e kësaj dite ta mbajë njërën këmbë andej nga muzika edhe pse nuk e hodhi kurrë tamam, ama as nuk e hoqi kurrë tamam. E gjen përherë një mënyrë në programet e saj që t’i kthehet pasionit të vjetër. Kurse kur është me babin s’ka nevojë të lodhet hiç të gjejë arsye. Këndojnë se dinë. Che colpa ne hanno?/revistawho.com