• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

Përdorni këtë metodë masazhi për të larguar dhimbjet nga problemet me tretjen

Ritmi i shpejtë i jetës, pakujdesia dhe faktorë të tillë të ngjashëm ndikojnë shumë në mënyrën e të ushqyerit. Shumë shpesh ndodh që të kemi probleme me tretjen për shkak të nxitimit ose kequshqyerjes. Sipas ‘Times of India’, dietologët dhe mjekët sugjerojnë të tregohet kujdes me të ngrënin si proces dhe ushqimet që zgjidhni. Duhet të hani avash dhe të zgjidhni ushqime të shëndetshme që të shmangni problemet me tretjen. Në raste kur ndjeni dhimbje për shkak të zorrëve mund të aplikoni këtë masazh që do t’ju lehtësojë shumë.

Ulu në tokë dhe shtriji këmbët përpara. Vendosi të dyja duart në stomak dhe fillo masazhimin në mënyrë rrethore, në krahun orar dhe kundërorar.

Teksa bën masazh përqendrohu tek frymëmarrja. Në raste kur dhimbja është e fokusuar vetëm në një zonë, përqendrohuni vetëm tek ajo./revsitawho.com