• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Këshilla, Lajme

Për ty që se ç’të hahet në mes të natës, të paktën zgjidh këto ushqime që mos shtosh peshë

Sa herë ju ka ndodhur të zgjoheni në mes të natës dhe të ndjeni uri? Me siguri sepse nuk po hani darkë që të humbni kilet, ose po hani lehtë për të njëjtën arsye. Ka disa ushqime ama, që nuk të lejojnë të dalësh nga dieta, por të ndihmojnë me oreksin edhe në mes të natës.
Pini qumësht para se të flini, nëse nuk doni të zgjoheni natën.
Hani bajame nëse ju hahen të ëmbla.
Bëni ca karrota në formë patatinash dhe piqini në furrë. Mbajini për çdo rast nëse ju hahen të kripta.
Nëse je me humor të keq, ha çokollatë me 70% kakao.
Dhe nëse do të mbash urinë nën kontroll ha një dardhë./revistawho.com