• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

Pas shirave ulen temperaturat, në disa zona do ketë dëborë

Pas një nate me shira intensive, orët në vijim do të jenë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta.

Parashikohet që deri të shtunën shirat të jenë të pranishme, por me intensitet mesatar dhe të ulët.

Në zona të thella malore do të ketë reshje te pakta dëbore. Temperaturat e ajrit do të bien që nga dita e nesërme dhe në vijim.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke bërë që në brigjet e Adriatikut dhe të Jonit të gjenerohet dallgë 3 ballë. /tvklan.al