• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Moti

Parashikimi i motit, zbuloni si do të jetë dita e sotme

Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të jetë një mot i kthjellët. Në mesditë dhe pasdite do të ketë kalime vranësirash nëpër të gjithë territorin, më të theksuara në zonat Verilindore – Juglindore. Sipas “MeteoAlb”, temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -6 deri 11°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë. /revistawho.com