• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Moti

Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë dita sot

Mesa duket edhe dita e dielë do të vazhdojë me të njëjtin ritëm si gjithë java që po lëmë pas. Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të herëpas-hershme do të dominojnë deri në mesditë, të cilat në zonat jugore herë pas-here do të jenë në formën e rrebesheve afatshkurta. Ndërsa pasditja dhe mbrëmja do të sjellin intervale kthjellimesh në zonat bregdetare por reshjet mbeten në juglindje dhe përgjatë kufirit lindor. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të jenë ulur në mëngjes por rritje të lehtë do të sjellë mesdita duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 5°C deri në 21-22°C. Era do të fryjë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi perëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./revistawho.com