• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme, Who Serial

Omeri i ‘’Dashuri me qira’’ është me origjinë shqiptare…

Barış Arduç, aktori i njohur ndryshe si Omer, falë rolit të tij në telenovelën ‘’Dashuri me qira’’ që po transmetohet në Jolly HD, është shqiptar.

Ai ka lindur në Zvicër në vitin 1987, dhe kur ka qenë 8 vjeç është zhvendosur me familjen e tij në Turqi, por kombësia e tij është gjysmë shqiptare dhe gjysmë turke.

Babai i tij është shqiptar, kjo është edhe arsyeja që aktori përveç gjuhëve të tjera si turqisht, anglisht, spanjisht, flet edhe shqip.

Karrierën e tij si aktor e ka filluar në vitin 2011 në serialin televiziv ‘’Küçük Hanımefendi’’, por kulmin e famës e arriti me telenovelën ‘’Dashuri me qira’’.

wp-1460492746403

Përveç aktrimit ai është marrë edhe me modeling madje është edhe ambasadorë i Life Ëithout Cancer Society” – “ Një jetë pa kancer” në Turqi.

Aktori Barış Arduç i shtohet listës të shumë aktorëve me origjinë shqiptare që kanë korrur sukses në Turqi, ashtu si edhe Kıvanç Tatlıtuğ i cili gjithashtu është me origjinë shqiptare.

barisarduc-642x320 4290dc84fa2fbd68f30e3d534aa4ea6e